Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., 2010 yılında kurulmuştur. 2013 yılında elektrik üretimi amacıyla, 162 MWh kurulu güce sahip Doğalgaz Kombine Çevrim santraliyle üretim faaliyetlerine başlamıştır. 16.02.2018 tarihinde kurulu güç kapasitesi 234,452 MWh değerine ulaşmıştır.

Yeşilyurt Elektrik Toptan Satış ve İth. İhr. A.Ş., 2014 yılında mesken, ticarethane ve sanayi abone gruplarına enerji sağlamaya başlamıştır.

Marka, Yesilyurt Energy Trading D.O.O., adıyla 2017 yılı itibariyle, Orta ve Güneydoğu Avrupa’da Cross Border (sınır ötesi) enerji ticareti sunmaya başlamıştır. Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., bu bağlamda iş ortakları ile finansal ve fiziksel elektrik ticaret faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yeşilyurt Enerji Elektrik Toptan Satış ve İth. İhr. A.Ş., 2019 yılında doğalgaz sektörüne girme kararı almıştır. Aynı zamanda 2019 Eylül ayında “Doğalgaz İthalat (SPOT) Lisansı” çıkarmıştır.

Yeşilyurt Elektrik Toptan Satış ve İth. İhr. A.Ş. 2021 yılı itibarıyla Prag; Greenland Commodities atılımı gerçekleştirmiştir. Bu atılım; bilim ve teknolojiyi, alanında uzman ekipler ışığında, uluslararası ticaret deneyimleriyle birleştirerek; Emtia ticareti, Portföy yönetimi, Enerji Santral yönetimi ve çeşitli enerji borsalarında, karşı taraflara market erişimi sağlamaktadır. Geliştirilen kantatif modeller sayesinde, enerji piyasalarındaspot işlemlerden, vadeli işlemler piyasasına Cross Border elektrik ve doğalgaz işlemlerinin yönetimi sağlanmaktadır.

Yeni dünya düzeninde sürdürülebilirlik tüm sektörlerin esas alması gereken bir ihtiyaç haline gelmiştir. Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim A.Ş., sürdürülebilirlik adına çalışmalarını her alanda sürdürmeyi amaç olarak belirlemiş kullanılan tüm kaynakları en iyi şekilde gözetmeyi amaçlamıştır.

back-to-top-image